04.03.2024Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”

Mamy przyjemność oficjalnie już ogłosić 28. edycję Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Do udziału w rywalizacji serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Zadaniem uczestników będzie jak zawsze samodzielne napisanie i zgłoszenie utworu poetyckiego i/lub prozatorskiego wraz z Kartą Zgłoszenia, zgodnie z wymogami Regulaminu, który dostępny jest we wszystkich placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie oraz na stronie www.biblioteka.jaw.pl.

Patronat Honorowy nad prze­dsię­wzię­ciem­ objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, fundator nagród głównych: złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz kałamarzy. Organizatorami wydarzenia są: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie, Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Patronat merytoryczny nad prze­dsię­wzię­ciem­ objęli: Biblioteka Śląska, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków. Patronat medialny: Extra, PULS Jaworzna, Ogólnopolski portal bibliotekarski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Nagrodzone i wyróżnione utwory zostaną opublikowane w zbiorze zatytułowanym: Ogólnopolski Konkurs Literacki o „Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”: laureaci.
Termin składania prac upłynie 3 kwietnia 2024 r.
Uroczysta gala finałowa zaplanowana jest w czerwcu br., podczas obchodów Dni Jaworzna.
zlote_pioro_plakat-Copy.jpg

zlote_pioro_plakat-Copy.jpg zlote_pioro_plakat-Copy