03.12.2014Ogłoszenie wyników konkursu "O Pióro Pelikana"
28 listopada odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników III Łowickiego Przeglądu Twórczości Literackiej „O Pióro Pelikana” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę w Łowiczu. Spotkanie uświetnił występ Pani Grażyny Barszczewskiej, która gościła w naszym mieście z programem "Kobieta - aha" w ramach cyklu "Uwolnij wyobraźnię", organizowanego przez Totalizator Sportowy i Fundację Zatrzymać Czas.
Łowicki Przegląd Twórczości Literackiej „O Pióro Pelikana” to konkurs ogólnopolski, skierowany do osób dorosłych.
Jury konkursu: Elżbieta Skoneczna - mgr filologii polskiej, dyrektor I LO w Łowiczu, Henryk Pustkowski - poeta, krytyk, doktor nauk humanistycznych i Zbigniew Kostrzewa - najlepszy polski lekarz poeta 2012 roku, za najciekawszą pracę uznało wiersz Prawidło Piotra Zemanka z Bielska-Białej (I nagroda i „Pióro Pelikana – Łowicz 2014”). Laureatem II nagrody za wiersz Potraktowałaś mnie jak konserwę… został Michał Kosiński z Łowicza, III nagrodę za wiersz Nieaktualny przyznano Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego. Komisja zdecydowała o wyróżnieniu dwóch wierszy Łowiczanek: Samotność Joanny Bolimowskiej i Dzika Jabłoń Ewy Tomczak.
Utwory laureatów III Łowickiego Przeglądu Twórczości Literackiej „O Pióro Pelikana” znajdują się w publikacji dostępnej (dla zainteresowanych) nieodpłatnie w bibliotece.

119_PANA1s.jpg

119_PANA1s.jpg 119_PANA1s