Miejska Biblioteka Publiczna im. J.Słowackiego w Tarnowie
2024-4-11
15.03.2024"Opowieści z ul. Górnej" - fotografie Błażeja Mysiaka
Tarnów MBP

🖼️ W czwartek 11 kwietnia br. o godzinie 17:00 w Galerii Niebieskiej MBP odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Błażeja Mysiaka - “Opowieści z ul. Górnej”.

🖼️ Od Autora:
Mieszkam na Podkarpaciu; na terenie, gdzie przed laty sarmatyzm splatał się z chasydyzmem, unici z prawosławnymi, polscy chłopi z Łemkami, ziemianie z mieszczanami. Stąd zapewne tęsknota, by ocalić i utrwalić niepowtarzalne piękno tej Ziemi. Świata często już zapomnianego i skazanego na odejście. Stare cmentarze, świat drewnianych cerkiewek, kościołów i kapliczek, miejsca splotu różnych wątków kulturowych. Dlatego sięgam po aparat fotograficzny, by trwale zatrzymać to, co dziś szczególne, wręcz unikalne – ostańce przebrzmiałego czasu. Być może po latach, gdy ktoś spojrzy na moje zdjęcia, zetknie się jak z nieznaną tkaniną, w której lniano – konopna osnowa splata się z pasemkami złotogłowia.
Jestem członkiem Stowarzyszenia Fotograficznego ,,Przeciw Nicości” im. Mieczysława Wielomskiego.
Prowadzę blog podróżniczy "Na skraju kraju", na którym można przeczytać moje teksty i zobaczyć fotografie z moich wypraw głównie na wschodnie rubieże Polski. Serdecznie zapraszam.

𝙒𝙞𝙚̨𝙘𝙚𝙟 𝙞𝙣𝙛𝙤𝙧𝙢𝙖𝙘𝙟𝙞 𝙤 𝙬𝙮𝙨𝙩𝙖𝙬𝙞𝙚 𝙣𝙖 𝙨𝙩𝙧𝙤𝙣𝙞𝙚: www.biblioteka.tarnow.pl

Mysiak_plakat.jpg Mysiak_plakat
jpg, 6.6 MiB, 3508x4961