15.04.202415 kwietnia - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZTUKI

15 kwietnia - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZTUKI
Sztuka to skarbnica kreatywności, innowacyjności i różnorodności kulturowej, dostępna dla wszystkich ludzi na całym świecie. Pełni także istotną rolę w dzieleniu się wiedzą, budzeniu ciekawości świata oraz jako źródło inspiracji do podejmowania dialogu. Są to cechy przypisane sztuce od zawsze, które będą jej towarzyszyć dopóki będziemy wspierać i chronić artystów oraz wolność artystyczną, w ten sposób przyczyniając się również do budowania wolnego i pokojowego świata.

Podczas Światowego Dnia Sztuki UNESCO zachęca wszystkich do uczestnictwa, w tym roku głównie online, w różnych działaniach, takich jak debaty, konferencje, warsztaty, wydarzenia kulturalne oraz prezentacje i wystawy.

Strona Dnia w portalu UNESCO

Konwencja w sprawie ochrony i promowania form różnorodności kulturowej

Zalecenie w sprawie statusu artysty, 1980

Kolekcja dzieł sztuki w siedzibie UNESCO w Paryżu