19.04.2024Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w Filii w Siemiechowie

„Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” – to hasło tegorocznego Międ­zyna­rodo­wego­ Dnia Książki dla Dzieci.

Z okazji tego święta Filia biblioteczna w Siemiechowie odwiedziła przedszkolaków z ZSP. Wspólnie z Grupą Trzecią oglądaliśmy stare książki dla dzieci, zanurzyliśmy się w baśniowym świecie ,,Wypożyczalni skrzydeł" oraz wspólnie z białą skarpetką w czerwone grochy przeżyliśmy jedną z niesamowitych przygód z książki Justyny Bednarek ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". Dzieci miały też możliwość wymyślić własną bajkę inspirowaną plakatem Nana Furiya stworzonym do przesłania tegorocznego święta. Tekst bajki wraz z ilustracjami wykonanymi przez dzieci już wkrótce!

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w przedszkolnej Grupie II ZSP w Siemiechowie.
Dzieci poznały plakat tegorocznego święta i wspólnie z bibliotekarką z filii bibliotecznej w Siemiechowie ułożyły bajkę inspirowaną tą grafiką. Miały też możliwość obejrzeć stare książki, sposób ich wykonania oraz ilustrowania.
Na końcu razem z prawą skarpetką małej Be przeżyły jedną z niesamowitych przygód opisaną w książce Justyny Bednarek.