23.04.2024Konkurs poetycki im. Jana Kulki 22. edycja

20 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczysta gala 22. edycji Konkursu Poetyckiego im. Jana Kulki

Pierwsze miejsce zdobył Michał Przyborowski z Bielska-Białej. Drugie miejsce zajął Czesław Markiewicz z Zielonej Góry. Laureatem trzeciej nagrody ufundowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży został Jerzy Fryckowski z Dębnicy Kaszubskiej.
Jury przyznało również wyróżnienia, to jest wydrukowanie wierszy w dorocznym tomiku podsumowującym konkurs, Joannie Pisarskiej z Białegostoku i Błażejowi Strzelczykowi. Joanna Pisarska była wielokrotną laureatką Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza organizowanego przez naszą bibliotekę.

Najlepszy wiersz o tematyce łomżyńskiej, który trafił do tomiku podsumowującego konkurs napisała Barbara Maksymiuk
z Siedlec.

Finał konkursu zwieńczył koncert zespołu Wszystkiego Najlepszego.
fot.: MDK-DŚT
a1.jpg a2.jpg