Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
Minorytów 4
2014-12-10
09.12.2014Pokaz filmu "Zabić drozda"
Opole MBP

baner zabic drozda.jpg

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu
Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu
w ramach obchodów
Europejskiego Dnia Prawnika
zapraszają na pokaz filmu
Zabić drozda
10 grudnia 2014 (środa), godz. 17.00
Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4
wstęp wolny

Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), stowarzyszenia europejskich organizacji prawniczych, do której należą także samorządy polskich wolnych zawodów prawniczych- radcowski i adwokacki, podjęła decyzję o ustanowieniu Europejskiego Dnia Prawnika, organizowanego we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Jego celem jest promowanie idei państwa prawnego i podstawowych wartości wymiaru sprawiedliwości, propagowanie zawodu prawnika jako obrońcy praw człowieka, wspierającego budowę społeczeństwa obywatelskiego. W tym roku Europejski Dzień Prawnika jest obchodzony 10 grudnia wspólnie ze światowym Dniem Praw Człowieka.

Zabić drozda – amerykański film fabularny z 1962 roku w reżyserii Roberta Mulligana, na podstawie powieści amerykańskiej pisarki Harper Lee pod tym samym tytułem. Film, opowiada o trudnych początkach walki z rasizmem na południu Stanów Zjednoczonych: adwokat z niewielkiego miasteczka (w tej roli nagrodzony Oscarem Gregory Peck) zostaje obrońcą Afroamerykanina niesłusznie oskarżonego o gwałt na białej kobiecie.

baner zabic drozda.jpg baner zabic drozda