09.05.202420 LAT UNII EUROPEJSKIEJ

Trzeci dzień Tygodnia Bibliotek rozpoczął się od zabawy, śmiechów, tańców, ale przede od pozytywnej energii. Dziś na zaproszenie Publicznego Przedszkola nr 3 im. Karlika i Karolinki mieliśmy okazję wspólnie z Zespołem Placówek Oświatowych z Leśnicy oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gogolinie świętować 20-lecie Polski w Unii Europejskiej! 😍🥰
Dzień odbywał się po hasłem: „Tańcz z nami przedszkolakami”!!! Było to niezapomniane wydarzenie taneczne. O godz. 10.00. przed pomnikiem Karlika i Karolinki zabrzmiały pierwsze dźwięki, a nasze przedszkolaki wraz z przybyłymi gośćmi i młodzieżą z Zespołu Placówek Oświatowych z Leśnicy z entuzjazmem zatańczyły do rytmów przebojów, które przywołują na myśl państwa członkowskie Unii Europejskiej. Od “Belgijki” po “Crazy Frog” - radość była nie do opisania!
Nie mogło zabraknąć również wspólnego śpiewu, kreatywnych zabaw plastycznych i ruchowych. Wszyscy wspólnie malowali i wyklejali flagi państw unijnych, wycinały i kolorowały postacie oraz motywy związane z kulturą, poszczególnych krajów. Nie mogło zabraknąć także słodkiego poczęstunku. Całość przebiegała w duchu jedności europejskiej.
Gmina Gogolin
Gminny Ośrodek Kultury w Gogolinie