09.05.2024Międzyszkolny Turniej Czytelniczy ph. Dziewczyna o kasztanowych włosach rozstrzygnięty!

W dniu 8 maja odbyła się 12. edycja Międzyszkolnego Turnieju Czytelniczego skierowanego do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W tym roku młodzież wykazała się znajomością książek kanadyjskiej autorki Lucy Maud Montgomery: “Ania z Avonlea”, “Ania na uniwersytecie”, “Ania z Szumiących Topoli”. Konkurs ph. Dziewczyna o kasztanowych włosach został zorganizowany w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ph. “Biblioteka – miejsce na czasie.”
Celami konkursu było popularyzowanie literatury pięknej i promocja czytelnictwa.
Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn. W konkursie wzięli udział reprezentanci ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie oraz z łomżyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica, Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza, Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I oraz Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II.
Trzyosobowe drużyny (oraz wyjątkowo w tym roku zespół jednoosobowy) zostały wyłonione w wyniku eliminacji szkolnych. Konkurs składał się z trzech etapów, podczas których uczestnicy odpowiadali na pytania ustne i pisemne oraz formułowali wypowiedzi na podstawie wysłuchanych fragmentów.
Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie:
Pani Mariola Kamińska – pracownik Biura Organizacji Widowni Teatru Lalki i Aktora w Łomży
Pani Aleksandra Morawska – bibliotekarka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży
Pani Monika Kulbacka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży
W wyniku zmagań czytelniczych wyłoniono zwycięzców.
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży pod kierunkiem Pani Kamilli Rybarz-Bargielskiej:
🔹Maja Ciuchnicka
🔹Pola Galińska
🔹Mateusz Jankowski
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży pod kierunkiem Pani Izabeli Szymczyk:
🔹Amelia Zielińska
🔹Anna Przyborowska
🔹Natalia Trzcinka
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Drozdowie od kierunkiem Pani Agnieszki Kalskiej:
🔹Aleksandra Sielawa
🔹Aleksandra Sokalska
🔹Marcel Wierciszewski
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łomży i Bibliotekę, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.
Gościem konkursu była Pani Joanna Zaorska – Główny Specjalista Wydziału Rozwoju Społeczno-gospodarczego i Promocji ze Starostwa Powiatowego w Łomży.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.
m1.jpg m2.jpg
m3.jpg m4.jpg