Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju - Filia Jastrząb
2024-5-8
10.05.2024Tydzień Bibliotek w filii Jastrząb
Poraj GBP

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek filię GBP w Jastrzębiu odwiedziły dzieci z przedszkola oraz klas Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Jastrzębiu
Niezmiernie miło było nam gościć dzieci w progach naszej skarbnicy.
Rozmawialiśmy o bibliotekach, książkach i o wszystkim, co związane jest z biblioteką i pracą bibliotekarza. Dzieci poznały wiele ciekawostek z bibl­iote­kars­kieg­o świata.
Jednym z elementów spotkania był teatrzyk kamishibai i bajka pt. "Królowa pszczół". Przedszkolaki oraz uczniowie wysłuchali bajki i aktywnie brali udział w rozmowie oraz wspólnej zabawie. Poznali też kilka faktów z życia pszczółek.
Dziękujemy dzieciom za liczne przybycie.
Mamy nadzieję, że tym spotkaniem rozwiniemy w Was drogie dzieci PASJĘ do czytania książek.
Zachęcamy więc do odwiedzania naszych Bibliotek.