20.05.2024Dzika kuchnia - spacer zielarski

W maju, w najpiękniejszym okresie dla zbieraczy roślin, Biblioteka w Grodźcu zorganizowała warsztaty zielarskie skierowane zarówno do seniorów, jak i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

Image11.jpg

Prowadzone przez doświadczoną zielarkę, Martę Siwińską, warsztaty pozwoliły uczestnikom zapoznać się z bogactwem natury grodzieckich lasów, od mniszka i podagryczników po czosnek niedźwiedzi i pokrzywę. Poznali różnorodne gatunki ziół i roślin dziko rosnących, często mijanych na co dzień, nie dostrzegając ich pozytywnych właściwości dla zdrowia.

Image32.jpg

Marta Siwińska nie tylko dzieliła się swoją wiedzą na temat tych roślin, ale również poprowadziła praktyczne zajęcia kulinarne ukazując, jak w prosty sposób wykorzystać je w codziennym gotowaniu. Pod okiem ekspertki, uczestnicy tworzyli autorskie aromatyczne przekąski, potrawy oraz ziołowe mieszanki, które z pewnością na stałe zagoszczą w ich kuchniach.

Image22.jpg

Spacer po lesie, poznanie nowych smaków, wspólne obieranie i gotowanie zebranych roślin to wspaniała okazja do integracji oraz obcowania z otaczającą nas przyrodą i powrotu do korzeni.

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Nakręceni na kulturę” – Senior w Bibliotece

Logo_MKiDN_PL_kolor_biale_tlo_CMYK.jpg

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”