23.05.2024Fakty kontra fake newsy – warsztat poznawczy

28 maja br. o godz. 10.00 w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbędzie się warsztat pt. Fakty kontra fake newsy, który przeprowadzimy w ramach cyklu Energia wiedzy, stanowiącego jeden z elementów projektu pn. Energia Biblioteki. Wydarzenie dedykujemy seniorom, którzy przy wsparciu uczestniczącej w spotkaniu młodzieży, będą mieli okazję podnieść poziom swoich kompetencji cyfrowych i informacyjnych. Celem inicjatywy jest również pogłębienie zdolności wyszukiwania wartościowych informacji, nauka bezpiecznego i skutecznego korzystania z Internetu oraz nabycie umiejętności odróżnienia faktów od fake newsów. Integracyjny charakter wydarzenia umożliwi międ­zypo­kole­niow­ą wymianę doświadczeń i poglądów, będzie sprzyjać wzajemnemu zrozumieniu, szacunkowi i dialogowi obu grup wiekowych. Spotkanie poprowadzi Patryk Mataniak – dziennikarz, marketingowiec, edukator. Od blisko 15 lat związany jest z śląskimi mediami lokalnymi, inicjator warsztatów dla wszystkich grup wiekowych z zakresu m.in. fact-checkingu i walki z dezinformacją w mediach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. energia_biblioteki_fakty_kontra_fake_newsy_page-0001-Copy.jpg