13.12.2012Detektywi w Bibliotece i Świetlicy w Waksmundzie

W nocy z 7 na 8 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej i Świetlicy Wiejskiej w Waksmundzie odbyła się pełna wrażeń i niespodzianek Noc detektywów z udziałem Krzysztofa Petka.
Impreza przeznaczona była dla dzieci w wieku 10-12 lat. Rozpoczęła się 7 grudnia o godz. 18.00..
Wstępem było krótkie prezentacyjne spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem - autorem powieści sensacyjno-przygodowych, reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Rozwiązywanie zagadek dziennikarstwa śledczego, opowieści wesołe i tajemnicze, zdjęcia i i filmy z licznych wypraw i podróży to główne tematy prezentowane przez autora. Pan Petek przeprowadził też krótki pokaz samoobrony.
Na spotkanie został zaproszony również Policjant z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu, który zapoznał uczestników z podstawowymi zasadami prowadzenia śledztwa, zabezpieczania śladów oraz z głównymi problemami pracy policji z młodzieżą. Po smacznym poczęstunku, rozpoczęły się prawdziwe działania detektywistyczne. Dzieci zostały podzielone na trzy grupy z których każda wybrała swojego dowódcę i w towarzystwie opiekuna wyruszyła na poszukiwania skrzyni pełnej skarbów.
Każda z grup musiała wyjść na zewnątrz i znaleźć kolejne listy, które znajdowały się w różnych punktach informacyjnych m.in. na cmentarzu. Prowadziły one do odkrycia części zagadki. Uczestnicy musieli notować miejsca, nazwy, numery i tytuły książek, szukać danych w różnych źródłach informacji.
Impreza zakończyła się wspólnym śniadaniem 8 grudnia o godzinie 9.00
W Nocy detektywów wzięło udział 46 dzieci. Impreza była współfinansowana przez Urząd Gminy Nowy Targ.

det.jpg det