10.12.2014Odwiedziny Basi - spotkanie z Zofią Stanecką

W ramach popularyzacji książki i czytelnictwa 5 grudnia br. w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec , odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką , w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy Grodziec .
Zofia Stanecka jest autorką wielu opowiadań i bajek dla dzieci, pełnych mądrości i ciepłego humoru.. Jest wielką znawczynią Narnii, pasjonatką Tolkiena, miłośniczką kina bollywoodzkiego. Książki z serii o Basi i „Czytam sobie” przyniosły jej największą popularność wśród małych czytelników. Jej proza to współczesna, bardzo dobra polszczyzna.
Autorka w świetnie prowadzonej rozmowie przekazała dzieciom dużo ważnych informacji o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą – od chwili pojawienia się pomysłu w głowie pisarza aż do ukazania się książki na półkach księgarń i bibliotek.
Ponadto przeczytała fragment swojej najnowszej książki pt: ,,Świat według dziadka’’, wcieliła się w postać swojej książkowej bohaterki Basi, przez co niezwykle rozbawiła widownię. Poza tym autorka zainspirowała dzieci do zabaw plastycznych, które zachęciły uczestników spotkania do uruchomienia wyobraźni i pewnej smykałki plastycznej. Na zakończenie, dzieci mogły nabyć książki Pisarki z jej autografem i imienną dedykacją.
Wizyta upłynęła w miłej i radosnej atmosferze, a obecność Zofii Staneckiej w BPG Grodziec została uwieczniona jej wpisem do bibliotecznej kroniki.
IMG_1619.jpg IMG_1634.jpg

IMG_1619.jpg IMG_1619