28.05.2024Spotkanie Autorskie w Uszycach z Markiem Szołtyskiem

Wczorajszy dzień obfitował w spotkania autorskie z Markiem Szołtyskiem - pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem specjalizującym w dwóch dziedzinach: kulturze chrześcijańskiej oraz kulturze regionalnej.
Pierwsze spotkanie tego dnia miało miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Emanuela Kani w Uszycach PSP Uszyce.
Pan Marek przybliżył dzieciom i młodzieży uczestniczącym w spotkaniu znaczenie wybranych słów w gwarze śląskiej. W bardzo barwny sposób opowiedział również o śląskich tradycjach, jak również o dawnych zabawach i zabawkach. Ta część spotkania bardzo mocno zaktywizowała młodych słuchaczy
Spotkanie autorskie zostało zrealizowane w ramach programu Promocji czytelnictwa, które jest jednym z elementów zadania pn. Obrazy czytelnicze.
Dziękujemy pani dyrektor Beata Zawadzka za współpracę i możliwość zorganizowania tego wydarzenia na terenie szkoły.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

9u.jpg

1u.jpg 1u