Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Planeta 11
11.12.2014Debata młodzieży z dorosłymi
Olsztyn MBP

pracie.jpg

W piątek, 12 grudnia o godz. 17:00 w Bibliotece Młodych „Planeta 11” odbędzie się otwarta debata, w której wezmą udział uczniowie Gimnazjum Nr 13 w Olsztynie oraz dorośli wytypowani przez nich w ramach wcześniejszych warsztatów. Będzie to m.in. nauczyciel, ksiądz, psycholog, sportowiec, znana osoba, działacz społeczny, senior, człowiek z pasją. Podczas spotkania padną ważne pytania nurtujące młodzież.

Jesteście ciekawi o co zapytają młodzi ludzie? „Planeta 11” zaprasza!

Debata jest zwieńczeniem projektu-eksperymentu „Młodzi chcą?”.

Przez trzy tygodnie młodzi gimnazjaliści regularnie spotykali się na warsztatach poświęconych relacjom pomiędzy młodymi a dorosłymi. Spotkania miały na celu wsparcie rozwoju młodzieży oraz wzmocnienie ich wewnętrznego potencjału, którego naturalną emanacją jest ciekawość, otwartość i szczerość. Efektem warsztatów jest próba nawiązania udanego dialogu ze starszym pokoleniem, którego pierwszą odsłoną będzie piątkowa debata.

Młodzi uczestnicy warsztatów sami określili interesujące ich „kategorie” dorosłych, a następnie wypracowali szereg pytań, od których rozpocznie się debata.

Wybór biblioteki jako miejsca tego spotkania nie jest przypadkowy, ponieważ projekt „Młodzi chcą?” wpisuje się w szerokie, ogólnopolskie działanie ukazujące biblioteki jako przyjazne przestrzenie mogące służyć takiej międ­zypo­kole­niow­ej wymianie myśli, poglądów i opinii.

Wstęp wolny.
Projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Olsztynie dzięki środkom Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, w ramach eksperymentów sieci LABIB.

Współpraca: Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”.

pracie.jpg pracie
jpg, 731 KiB, 2854x2067