28.05.2024Spotkanie Autorskie w Kozłowicach z Markiem Szołtyskiem

Drugie spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem - pisarzem, wydawcą, dziennikarzem, felietonistą, podróżnikiem i historykiem specjalizującym w dwóch dziedzinach: kulturze chrz­eści­jańs­kiej­ oraz kulturze regionalnej miało miejsce w Publiczna Szkoła Podstawowa Kozłowice .
Pan Marek przybliżył dzieciom i młodzieży uczestniczącym w spotkaniu znaczenie wybranych słów w gwarze śląskiej. W bardzo barwny sposób opowiedział również o śląskich tradycjach, jak również o dawnych zabawach i zabawkach. Temat cieszył się dużym zain­tere­sowa­niem­
Spotkanie autorskie zostało zrealizowane w ramach programu Promocji czytelnictwa, które jest jednym z elementów zadania pn. Obrazy czytelnicze.
Dziękujemy pani dyrektor Joannie Koziołek za współpracę i możliwość zorganizowania tego wydarzenia na terenie szkoły.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

3.jpg 3
jpg, 464 KiB, 2048x1448