05.06.2024Jazzowe powieści

12 czerwca o godz. 11.00, zapraszamy na spotkanie zatytułowane „Jazzowe powieści”, poświęcone wpływom jazzu na literaturę. Zajęcia z udziałem młodzieży poprowadzi Małgorzata Kafel, absolwentka komparatystyki literackiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (2017), tłumaczka z języka angielskiego, autorka ponad trzydziestu przekładów – głównie literatury młodzieżowej, powieści historycznych i obyczajowych, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, doktorantka na Wydziale Polonistyki UJ.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pn. „Dialogi między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. dialogi_plakat_kafel.jpg

dialogi_plakat_kafel.jpg dialogi_plakat_kafel