05.06.2024Czym jest i czym będzie sztuczna inteligencja – spotkanie z prof. Ryszardem Tadeusiewiczem

Sztuczna inteligencja przebojem wkroczyła do naszego życia. Czym jest i czym w przyszłości będzie AI dowiedzą się mali uczestnicy spotkania w Bibliotece Głównej, które odbędzie się 10.06.2024 o godz. 10.00. Gościem wydarzenia będzie znawca tematu – prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, automatyk, informatyk, biocybernetyk, jeden z najs­łynn­iejs­zych­ popularyzatorów nauki w naszym kraju. Profesor jak mało kto potrafi mówić i pisać o pozornie skomplikowanych sprawach w sposób zrozumiały zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oprócz bogatego dorobku publikacji naukowych, dedykowanych starszym czytelnikom, jest autorem książek dla najmłodszych takich jak: „Krótka historia informatyki”, „Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja”, „Poznaj domowe urządzenia: bajkowe wycieczki do krainy prawdziwej nauki i techniki”. Uczniowie, biorący udział w spotkaniu będą mieli okazję wziąć udział w ciekawej i inspirującej lekcji, której celem jest promocja nauki i wiedzy.

Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu „Neurony do boju”, stanowiącego jeden z elementów projektu „Energia Biblioteki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 1.jpg

1.jpg 1
jpg, 1.7 MiB, 2480x3508