15.12.2014Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

10 grudnia 2014 w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu czytelniczego "Życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego". W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością życia i twórczości powi­eści­opis­arza­. Z licznego grona świetnie przygotowanych uczniów jury wyłoniło zwycięzców :
I miejsce – Szymon Torczyński kl. VI
II miejsce – Robert Kotwas kl. VI
III miejsce – Julia Paprocka kl. VI
Dżesika Popławska kl. VI
Ewelina Rybarczyk kl. VI
IMG_1651.jpg
Nastąpiło również rozstrzygnięcie drugiego Konkursu Czytelniczego ze znajomości baśni i bajek oraz lektur szkolnych. Konkurs adresowany był dla uczniów kl. III-IV Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie i miał formę pisemną . Komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce- Iga Malinowska kl. IV
II miejsce – Wiktoria Nowicka kl. IV
III miejsce- Marta Woźniak kl. IV
Adam Wysocki kl. III

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i dyplomy . Gratulujemy !!!

Konkursy czytelnicze zorganizowane przez BPG Grodziec zostały włączone do projektu Priorytet 2. jako jedne z wielu form promocji czytelnictwa. Dzieci mogły skorzystać z książek, które Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec przekazała w ramach projektu w depozyt bibliotekom szkolnym.

IMG_1651.jpg IMG_1651
jpg, 3.3 MiB, 4320x3240