24.06.2024Zakończenie całorocznych spotkań przedszkolaków w bibliotekach w Ostrowsku i Harklowej

Na zajęcia do Biblioteki Publicznej w Ostrowsku uczęszczały dwie grupy. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Bajkowy Świat" omawiłały tematykę opowiadań, skierowanych do tejże grupy wiekowej: problemy z zapr­zyja­źnia­niem­ się, akceptacją, mówieniem prawdy, a także o ich zdolnościach i możliwościach ich wykorzystywania. Przedszkolaki miały ponadto specjalną lekcję biblioteczną, na której dowiedziały się o pewnej bibliotekarce wypożyczającej skrzydła. Te z kolei okazywały się być książkami, dobieranymi dla każdego w indywidualny sposób tak, aby Czytelnik mógł się rozwinąć i ,,odfrunąć". Na spotkaniu podsumowującym dzieci chętnie przypominały sobie wszystkie poznane historie. Mówiły o mottach wypływających z poszczególnych opowiadań i dzieliły się swoimi przemyśleniami.
Z kolei zerówkowicze poznali 12 baśni, pochodzących z europejskich krajów. W treści tych baśni pojawiały się postacie nie tylko fantastyczne, ale rówież i historyczne. Czytając utwory, przenosiliśmy się w krainy ,,Nieśmiertelnych", odwiedziliśmy królestwa i cesarstwa, a innym razem spacerowaliśmy wiejskimi drogami lub pływaliśmy na kutrach rybackich.
W Bibliotece Publicznej w Harklowej dzieci, uczące się w oddziale zerowym, miały możliwość słuchanie o przygodach sympatycznego samochodzika o imieniu Franek. Zwiedzał on muzea, śledził drogę książki od wydawnictwa do księgarni, obchodził urodziny, urządzał koncert, udał się na piknik, podróżował po świecie, odwiedził największe miasta w Polsce i wydaje się, że ma wiele innych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Trzeba zatem wziąć z niego przykład!

Dziękujemy za zaangażowanie każdego z uczestników zajęć. Szczególne wyraz wdzięczności chcemy skierować do Pań uczących poszczególne grupy - to właśnie dzięki Państwa otwartości i chęci odwiedzania bibliotek dzieci mogły doświadczać bliskości literatury.

zerówka Harklowa.jpg
zerówka Ostrowsko.jpg


zerówka Harklowa.jpg zerówka Harklowa
jpg, 314 KiB, 2048x1035
zerówka Ostrowsko.jpg zerówka Ostrowsko
jpg, 590 KiB, 3003x2016
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Nowy Targ GBP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo