17.12.2014Konkurs recytatorski "Polscy Poeci Dzieciom"

10 grudnia w Zespole Szkół w Staszkówce odbył się konkurs recytatorski „Polscy Poeci Dzieciom” organizowany przez Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy – filię w Staszkówce. Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, promowanie autorów literatury polskiej, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas I-III Szkoły Podstawowej.
Z grona świetnie przygotowanych uczniów jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:

I miejsce - Dyl Emilia
II miejsce - Dobek Fabian

I miejsce - Gąsior Karol
II miejsce - Podwika Anna
III miejsce - Kłapsa Emilia

I miejsce - Juszyńska Katarzyna
II miejsce - Wąsowska Martyna
III miejsce - Juszyński Rafał

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!!!
IMG_0376.JPG
Działanie to prowadzone jest w ramach współpracy biblioteki publicznej z biblioteką szkolną na podstawie nowo zakupionych pozycji w ramach Programu Biblioteki Narodowej "Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych - Priorytet 2.

IMG_0376.JPG IMG_0376
JPG, 4.4 MiB