18.12.2014GIMNAZJALIŚCI W GRODZIECKIEJ KSIĄŻNICY

W czwartek 11 grudnia 2014 r. gościliśmy w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec gimnazjalistów z I klasy Zespołu Szkół w Grodźcu wraz z nauczycielką języka polskiego p. Moniką Piaseczną.
Celem spotkania było przekazanie ogólnych informacji o działalności Biblioteki oraz zasad ułatwiających korzystanie z katalogów, szczególnie z katalogu online. Spotkanie zaczęło się od zaprezentowania struktury organizacyjnej Biblioteki Publicznej. Następnie młodzież została zapoznana z zasadami funkcjonowania katalogu elektronicznego online naszej placówki oraz specyfiką gromadzonego księgozbioru.
Ponadto uczniowie dowiedzieli się jaką drogę przechodzi książka zanim trafi w ręce czytelnika, omówiono również podział księgozbioru według Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej. Gimnazjaliści na zakończenie dostali w prezencie pakiet ulotek informacyjnych oraz zostali zachęceni do korzystania z książek zakupionych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodziec i przekazane w depozyt bibliotece szkolnej w ramach realizowanego projektu. Spotkania te mają zachęcić i ułatwić czytelnikom korzystanie z księgozbioru online biblioteki oraz zapoznać z różnorodnymi formami aktywności grodzieckiej książnicy.