12.08.2024EKO KOSMETYKI - WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY W BIBLIOTECE

W środę, 7 sierpnia w filii naszej biblioteki w Twardorzeczce odbyły się ostatnie już warsztaty ekologiczne w ramach projektu "Biblioteki pełne dobrej energii" Fundacji PVE Dobra Energia.
Tym razem wraz z uczestnikami wykonaliśmy eko kosmetyki- pachnącą mgiełkę do ciała oraz perfumkę roll- on. Oczywiście wszystko z przyjaznych dla środowiska składników 🥰
Warsztaty poprzedzone były wysłuchaniem fragmentów książki "Klimat, to o czym dorośli ci nie mówią" Bogusia Janiszewskiego.
Dzięki warsztatom młodzi ludzie zdobyli wiedzę na temat własnoręcznego wykonywania kosmetyków z naturalnych składników. Teraz, będą już sami umieli wykonać je domu, dzięki czemu nie będą musieli kupować ich w sklepie- a jak wiemy bardzo często są tam produkty z bardzo złym składem.
Dzięki temu, właśnie takimi małymi krokami dzieci pracują na rzecz naszego klimatu 🌎🌍🌏
Bo każdy z nas ma wpływ na miejsce, w którym mieszka.
Działania realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu "Biblioteki Pełne Dobrej Energii" prowadzonego przez Fundację PVE Dobra Energia.
kosmetyki1.jpg
kosmetyki8.jpg