Rodzaj wydarzenia

27.08.2024Narodowe Czytanie 2024
Mielec MBP SCK

Narodowe Czytanie
Narodowe Czytanie jako ogólnopolska akcja zapoczątkowana została w 2012 roku. Jej celem jest promowanie polskiej literatury, której fragmenty odczytywane są w miejscach publicznych oraz środkach masowego przekazu w pierwszą sobotę września. Nasza biblioteka corocznie uczestniczy w tym wydarzeniu.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Pary Prezydenckiej RP.

"Kordian" Julisza Słowackiego
Tradycyjnie już Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu zaprasza mielczan do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

W tym roku lektura Narodowego Czytania wybrzmi inaczej… w niesamowitych interpretacjach "Kordiana" Juliusza Słowackiego.

Zapraszamy do włączenia się do akcji i wspólnego czytania Kordiana.

Czytelnikom, którzy przyniosą własny egzemplarz książki wbijemy pamiątkowy stempel z logo akcji, który otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP.

7 września 2024 r. (sobota) o godz. 16.00.

Miejsce spotkania
Park ZPiT Rzeszowiacy im. Janusza Mejzy tuż obok rzeźby Matki Książki.

Matka-Książka pomnik — kopia.jpg

Matka-Książka pomnik — kopia.jpg Matka-Książka pomnik — kopia