03.09.2024„Ella w niebie”. Wieczór literacko-muzyczny

12 września o godz. 17.00 zapraszamy na muzyczno-literacką ucztę w postaci koncertu Lazy Swing Band, krakowskiej formacji, powstałej w 2016 r. Grupę tworzą absolwenci Akademii Muzycznej, których połączyła pasja do kultury swingowej. Artyści wystąpią u nas w składzie: Sylwia Buchalska-Augustyn – wokal, Miłosz Bazarnik – fortepian, Michał Biel – kontrabas, Łukasz Giergiel – perkusja, Dominik Borek – trąbka, Wojciech Rejdych – saksofon. Swingowe kompozycje zestawimy (nieprzypadkowo) z poezją Wisławy Szymborskiej. Wybrane utwory poetki usłyszymy w autorskiej interpretacji Julii Sierakowskiej – studentki trzeciego roku aktorstwa Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, grającej w Teatrze Współczesnym w Krakowie.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach artystycznego cyklu Zwrotka i refren, wpisanego w projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pn. „Dialogi między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”.
Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
dialogi_plakat_ella.jpg

dialogi_plakat_ella.jpg dialogi_plakat_ella