03.09.2024Dzięki dofinansowaniu zakupimy więcej nowości wydawniczych!

dofinansowanie.png

Wspaniała wiadomość dla Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec będącej beneficjentem „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Otrzymaliśmy kolejne już dofinansowanie na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

Otrzymana kwota uzyskana ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2024 wynosi 9.500 zł.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, e-booków oraz audiobooków.

Pozyskane środki pozwolą uzupełnić oraz powiększyć księgozbiór naszej grodzieckiej biblioteki.

dofinansowanie.png dofinansowanie
png, 1.3 MiB, 2000x1414