16.09.2024SPOTKANIE DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA DOROSŁYCH

Drodzy Czytelnicy,
wracamy po wakacyjnej przerwie!
Już w najbliższy czwartek, 19 września, o godzinie 16:00 w naszej bibliotece w Lipowej odbędzie się spotkanie członków naszego klubu.

Zapraszamy także wszystkich chętnych do wstąpienia do naszej grupy 🙂

Dyskusyjne Kluby Książki powstały w Polsce z inicjatywy Instytutu Książki. Co możemy przeczytać na stronie instytucji?

Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą (np. filologiem, krytykiem literackim czy bibliotekarzem), by czerpać przyjemność z tych rozmów. Dlatego też klubowicze DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych, mieszkają zarówno w wielkich miastach, jak i małych wsiach, wykonują różne zawody i mają różne zainteresowania, czytają kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury.
Serdecznie zapraszamy!

Belka DKK 2024 black.png