18.09.2024Jazz spotyka się z literaturą – prelekcja Igora Biełowa

Biblioteka jest miejscem spotkań, łączącym pokolenia, nurty i dyscypliny. Przestrzenią wymiany poglądów, prezentowanych z różnych punktów widzenia i w oparciu o zróżnicowane narzędzia oraz metody poznawcze. To także płaszczyzna umożliwiająca zestawienie pozornie odległych od siebie materii i dzieł. Tę naszą specyfikę szczególnie mocno uwypukla program wydarzeń realizowanych w ramach projektu „Dialogi między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”. Jednym z przykładów zderzenia dwóch, odmiennych, ale wzajemnie się inspirujących, światów: dźwięku i słowa, będzie spotkanie z poetą, tłumaczem i uważnym obserwatorem polskiej kultury – Igorem Biełowem. Autor artykułów i opracowań opowie o wpływach jazzu na literaturę. Prelekcja, kierowana do młodzieży licealnej, zaplanowana została na 26 września, godzinę 12.00.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
dialogi_plakat_jazz_spotyka_sie_z_literatura-Copy.jpg