18.09.2024Spotkanie autorskie i warsztaty z Izabellą Agaczewską

,,W przyjaźni tkwi nasza moc, która sprawia, że stajemy się lepsi i odważniejsi".

18 września 2024 r.w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tęgoborzy odbyło się spotkanie autorskie połączone z warsztatami z Panią Izabellą Agaczewską, autorką książek dla dzieci oraz powieści psychologiczno-obyczajowych dla dorosłych . W spotkaniu brała udział kl.V B z P. Agnieszką Kosecką .
Autorka stworzyła cykl książek Nadzwyczajni, które pokazują siłę osób niep­ełno­spra­wnyc­h, a także tych narażonych na wykluczenie z różnych powodów. „Sanatorium cudów”, „Latawiec” i „Magiczny Eliksir” to książki dla dzieci, które uczą empatii, wyrozumiałości i przyjaźni. Pani Izabella poprowadziła w bibliotece warsztaty dla dzieci, oparte na treści książki „Latawiec”. To opowieść o chłopcu, który wraz z rodzicami przeprowadza się do nowego mieszkania. Jest bardzo szczęśliwy, w końcu ma swój wymarzony pokój. Jednak w bloku co noc straszy. Nikt nie wie, kto lub co przerywa sen mieszkańców. Wraz z kolegami szuka sposobu, by poznać prawdę. To, co wspólnie odkryją, wprawi ich w zdumienie. Staną przed nowym wyzwaniem, które pozwoli im zrozumieć, czym jest prawdziwa przyjaźń.
Dzieci miały okazję uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i aktywnościach, które pozwoliły im w praktyczny sposób doświadczyć, czym jest przyjaźń. Podczas spotkania pisarka prowadziła rozmowę, zachęcając dzieci do wyrażania swoich myśli i odczuć na temat przyjaźni. Dzięki takiej interaktywnej formie spotkania, dzieci mogły wyciągać własne wnioski i określać, co dla nich oznacza prawdziwa przyjaźń.
Spotkanie zostało zorganizowane dzięki Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu, która ma na celu promocję czytelnictwa.
Spotkanie autorskie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu „Biblioteka dla każdego i małego i dużego”realizowanego we współpracy z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu.

1.jpg 1
jpg, 156 KiB, 1536x2040