19.09.2024“Zasmakuj w kulturze”

Zachęcamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2025

Dzięki inicjatywie Pani Wiolety Mściwujewskiej możemy zorganizować SPOTKANIA Z CIEKAWYMI PISARZAMI I TWÓRCAMI, a wszystko w ramach głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasto Łomża 2025
ZADANIE NR 5
“ZASMAKUJ W KULTURZE” – kategoria osiedlowa
Przewidywane są spotkania z następującymi, proponowanymi twórcami:
Katarzyną Nosowską − polską piosenkarką rockowo-alternatywną, autorką tekstów, kompozytorką, pisarką, felietonistką i prezenterką radiową;
Jerzym Bralczykiem − polskim językoznawcą, profesorem nauk humanistycznych, polonistą specjalizującym się w języku mediów, reklamy i polityki
Tomaszem Michniewiczem – podróżnikiem, dziennikarzem, reportażystą, Laureatem m.in. nagrody National Geographic „Traveler”;
Karolem i Olą Lewandowskimi – blogerami (“Busem przez Świat”), podróżnikami, autorami 8 książek, zdobywcami takich nagród jak: Bloger Roku 2018, Tareveler Specjalny National Geographic 2018, Blog Roku w kategorii Podróże 2014;
Mieczysławem Gorzką – pisarzem, autorem opowiadań fantastyczno-naukowych, powieści fantasy, sensacyjnych, kryminalnych oraz horrorów.
“Życie kulturalne jest jednym z najważniejszych czynników rozwoju Łomży, nie tylko w znaczeniu polepszenia jakości życia mieszkańców, ale także w wymiarze praktycznym, czyli integracji społeczeństwa i rewitalizacji łomżyńskiej starówki. Od kilku lat biorę czynny udział w spotkaniach kulturalnych w naszym mieście. Przez ten czas zauważyłam znaczny wzrost uczestników, szczególnie odkąd spotkania zaczęły odbywać się w Hali Kultury. Wspólnie z gronem moich znajomych uznaliśmy, że wskazana byłaby kontynuacja takich wydarzeń i poszerzenie grona zapraszanych gości o osobowości z różnych dziedzin kultury. Projekt „Zasmakuj w kulturze” ma za zadanie podnoszenie świadomości kulturowej i społecznej, rozbudzenie wśród mieszkańców Łomży nowych zainteresowań, wzmocnienie więzi oraz wymianę myśli – niezależnie od wieku.” – to część uzasadnienia przedstawionego przez Panią Wioletę.

Głosowanie trwa do 17 września do 1 października 2024 r.
Link do głosowania on-line
Głosować może każdy mieszkaniec Łomży, wybierając maksymalnie 2 zadania z listy umieszczonej na karcie do głosowania (po jednym w każdej kategorii).
W przypadku, gdy głosującym jest mieszkaniec, który w dniu głosowania nie ukończył 16 lat, na karcie do głosowania podpisać się powinien rodzic/opiekun prawny.

Karty do głosowania dostępne są w każdym punkcie do głosowania, w ratuszu i w Wydziale Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych przy ul. Farnej 1.

Wyniki poznamy 25 października 2024 r.
fo.jpg

fo.jpg fo