24.09.2024Krajowy Depozyt Biblioteczny

Depozyt biblioteczny – nowy wymiar czytania. Bezpłatne ebooki dostępne dla każdego.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży od września jest partnerem Fundacji Depozyt biblioteczny

Fundacja Krajowy Depozyt Biblioteczny na internetowej platformie LEGIMI uruchomiła usługę zamawiania i wypożyczania w wersji cyfrowej bestselerów książkowych sprzed 2014 r., które w minionych latach cieszyły się dużą popularnością wśród czytelników, a obecnie trudno już znaleźć na rynku wydawniczym i antykwarycznym czy w bibliotekach. Są to głównie książki określane mianem „out of commerce” (niedostępne w obrocie handlowym) nie są już dostępne lub ich dostępność jest mocno ograniczona z różnych przyczyn np. wygasły prawa wydawcy do kolejnego wznowienia wydania, nabycie lub wypożyczenie danej publikacji wiąże się z wysokim kosztem, przekraczającym finansowe możliwości przeciętnego czytelnika.

Obecnie baza Krajowego Depozytu zawiera ponad 14,5 tys. książek i jest systematycznie powiększana.

Każdy z potencjalnych czytelników może nieodpłatnie na swoim elektronicznym nośniku, mającym dostęp do Internetu, skorzystać z tej atrakcyjnej oferty.

W tym celu należy założyć wirtualną kartę biblioteczną. Można to zrobić odwiedzając stronę www Fundacji: depo­zytb­ibli­otec­zny.pl , gdzie znajdują wszelkie przydatne informacje, jak zapisać się i korzystać z zasobów tej internetowej biblioteki. Korzystanie z zasobów możliwe jest po zalogowaniu się na platformie LEGIMI.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży od września jest partnerem Krajowego Depozytu Bibliotecznego. Współpraca polega między innymi na wzbogacaniu zasobów Depozytu o cyfrowe kopie najciekawszych książek, dostępnych fizycznie w naszej bibliotece.
fb-depozyt-biblioteczny.png

fb-depozyt-biblioteczny.png fb-depozyt-biblioteczny