26.09.2024Konsultacje koncepcji projektowej Mediateki

W dniach od 11 października do 1 listopada 2024 r. odbędą się konsultacje społeczne koncepcji projektowej przebudowy wraz z rozbudową budynku położonego przy ulicy Spółdzielczej 74 w Łomży na potrzeby Mediateki. W tym okresie można będzie zgłaszać swoje opinie, uwagi oraz propozycje zmian do koncepcji projektowej dokumentacji technicznej przebudowy i rozbudowy budynku przy ulicy Spółdzielczej 74 w Łomży, który zostanie przekształcony w Mediatekę.
Czym będzie Mediateka?
Mediateka będzie nowoczesnym centrum dostępu do wiedzy, kultury i technologii, które przejmie zadania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Powstanie biblioteka multimedialna łącząca tradycyjne funkcje z nowoczesnymi technologiami oraz szeroko pojętą kulturą medialną, które będą sprzyjać integracji społeczności. Mediateka w Łomży będzie pełniła funkcję kreatywnego centrum nauki, edukacji i technologii, wyko­rzys­tują­cego­ rozwiązania multimedialne i skupiającego się na propagowaniu kultury i włączeniu społecznym. Będzie interaktywnym multicentrum wspierającym dostęp do wiedzy, miejscem wielofunkcyjnym, estetycznym, z wolnym dostępem do zbiorów.

W konsultacjach społecznych mogą wziąć udział:

wszyscy zainteresowani przedmiotem konsultacji mieszkańcy Miasta Łomża,
organizacje pozarządowe,
podmioty gospodarcze,
wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe i inne zainteresowane podmioty z terenu Miasta Łomża.
Harmonogram procesu konsultacji:
Akcja informacyjna: 26 września 2024 r.- 10 października 2024 r.
Konsultacje społeczne: 11 października 2024 r. – 1 listopada 2024 r.:
– pisemne zgłaszanie uwag do koncepcji projektowej poprzez przeslanie skanu wypełnionego formularza zgłaszania opinii drogą elektroniczną na adres mailowy: mediateka@um.lomza.pl
– otwarte spotkanie konsultacyjne z udziałem mieszkańców odbędzie się w dniu 15 października 2024 r. w godz. 12:00-14:00 w sali konferencyjnej (pok. nr 213, II piętro) Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14
Raport z konsultacji społecznych zostanie sporządzony do 8 listopada 2024 r.

Odpowiedzialnym za nadzór nad opracowaniem dokumentacji technicznej przebudowy wraz z rozbudową budynku położonego przy ulicy Spółdzielczej 74 w Łomży na potrzeby Mediateki. jest Wydział Inwestycji, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Łomży.

Pełna koncepcja projektowa zostanie udostępniona do publicznej wiadomości w dniu rozpoczęcia konsultacji. Zapraszamy wszystkich zain­tere­sowa­nych­ do wyrażenia swojego zdania i aktywnego udziału w kształtowaniu nowej przestrzeni Mediateki.
m1.jpg m2.jpg
m3.jpg