28.09.2024Ogród pejzaży muzycznych i literackich – recital

Piękno i siła natury od zawsze fascynowały przedstawicieli różnych dziedzin kultury. Wielu z nich, nie mogąc pozostać obojętnym wobec uroków przyrody, uczynili ją inspiracją dla swoich największych dzieł. Dostrzegając nierozerwalną relację między naturą a artyzmem, zapraszamy mieszkańców Jaworzna do udziału w dwóch wyjątkowych recitalach pn. Ogród pejzaży muzycznych i literackich. W trakcie wydarzeń zaprezentujemy przykłady twórców, którzy czerpali tematy z piękna otaczającego świata, przekładając ten zachwyt na dźwięki i słowa. Pierwszy z koncertów odbędzie się 1 października o godz. 17.00. Wystąpią przed Państwem artyści: Monika Giergiel, wokal, Łukasz Giergiel, perkusja oraz Dawid Makosz, pianino. W ich wykonaniu usłyszymy miks utworów autorskich i coverów. Zaprezentujemy również fragmenty tekstów poetyckich Adama Mickiewicza, Adama Asnyka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Koncertom towarzyszyć będą wystawki książek bele­trys­tycz­nych­, popu­larn­onau­kowy­ch, wydawnictwa albumowe, o charakterze przyrodniczym, w tym dotyczące Jaworzna. Dodatkową atrakcją będzie pokaz wizualizacji holograficznych, nawiązujących do rodzimej przyrody.

Wydarzenia zrealizujemy w ramach projektu „Energia Biblioteki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ogrod-pejzazy_01_10.jpg

ogrod-pejzazy_01_10.jpg ogrod-pejzazy_01_10