28.09.2024Jazz i literatura – koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego

8 października o godz. 18.00 zapraszamy na specjalny koncert Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego. Program wieczoru wypełnią utwory z bliższych i dalszych okolic literatury. Usłyszymy jazzowe kompozycje do wierszy Ewy Lipskiej, tekstów polskich poetów piosenki, takich jak: Wojciech Młynarski, Maria Czubaszek, Agnieszka Osiecka, Antoni Marianowicz czy Bogdan Loebl, a także piosenki, do których słowa napisali: Grzegorz Turnau i Michał Rusinek. Od strony muzycznej wydarzenie będzie fuzją niezwykłych osobowości jazzowych, dzięki którym przekonamy się, jak wiele można wywołać wrażeń używając dwóch podstawowych instrumentów: gitary i głosu.
Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach artystycznego cyklu Zwrotka i refren, wpisanego w projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie pn. „Dialogi między dźwiękiem a słowem: Jazz i Literatura”. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
dialogi_plakat_jazz_i_literatura_koncert_miskiewicz_napiorkowski.jpg