02.10.2024Pradawne dzieje – Grodzisko – warsztaty dla dzieci

4 października o godz. 9.30 i 11.00 w jaworznickiej Bibliotece Głównej odbędą się warsztaty archeologiczne pt. Pradawne dzieje – Grodzisko. Zajęcia, dedykowane najmłodszym mieszkańcom naszego miasta, przybliżą metodykę i narzędzia pracy archeologa, staną się okazją do zdobycia wiedzy na temat kultury łużyckiej, a także jaworznickiego grodziska i jego badaczy. Mali czytelnicy za pomocą prawdziwych narzędzi arch­eolo­gicz­nych­ będą eksperymentować – oglądać, dotykać różne zabytki i ich rekonstrukcje; wykorzystując „płonący model” zobaczą jak określa się wiek wykopanych artefaktów oraz opisuje przedmioty na specjalnych Kartach Zabytku Arch­eolo­gicz­nego­. Zajęcia poprowadzi Paweł Dziechciarz – archeolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, edukator, prowadzący teoretyczne i praktyczne warsztaty z zakresu badań nad historią i kulturą.

Wydarzenie zrealizujemy w ramach projektu „Energia Biblioteki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Pradawne-dzieje_page-0001-Copy.jpg

Pradawne-dzieje_page-0001-Copy.jpg Pradawne-dzieje_page-0001-Copy