04.10.2024ZAKODOWANA BIBLIOTEKA I ARTYSTYCZNA SOBOTA W LUBITECE

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza na wyjątkowe sobotnie wydarzenia, które stają się prawdziwą atrakcją dla dzieci i ich rodziców oraz młodzieży. Co sobotę w murach biblioteki odbywają się dwa inspirujące cykle zajęć: Zakodowana Biblioteka oraz Artystyczna Sobota.

Zakodowana Biblioteka to przestrzeń, w której technologia łączy się z nauką i zabawą. Zajęcia z kodowania i programowania są skierowane do dzieci w wieku od 4 do 9 lat, które mogą uczestniczyć w nich wspólnie z rodzicami. To doskonały sposób, by maluchy już od najmłodszych lat odkrywały fascynujący świat nowych technologii. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci uczą się podstaw programowania poprzez proste gry, rozwiązywanie zagadek logicznych i zabaw z robotami. Ta interaktywna nauka rozwija kreatywne myślenie i umiejętność pracy zespołowej, a przy tym dostarcza mnóstwo frajdy zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom.

Równocześnie odbywająca się Artystyczna Sobota to warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży, które stawiają na plastyczną i rękodzielniczą ekspresję. Młodzi artyści mają tutaj pełną swobodę wyrażania siebie, eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi – od malowania i rysowania po tworzenie własnych rękodzieł. Każde spotkanie to nowe wyzwania, dzięki którym uczestnicy mogą odkrywać nieograniczone możliwości swojej wyobraźni.

Te sobotnie spotkania w bibliotece to nie tylko doskonała okazja do nauki i rozwijania pasji, ale także do wspólnego spędzenia czasu w gronie rodziny i rówieśników. Zajęcia są otwarte dla wszystkich, a atmosfera, jaką tworzy biblioteka, sprzyja kreatywności i zdobywaniu nowych umiejętności.

Nie przegap tej szansy na spędzenie wyjątkowych sobotnich poranków z technologią i sztuką!

460825469_919424636889874_799544551514365834_n.jpg