Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy - Wypożyczalnia nr 25
2024-11-6
14.10.2024Spotkanie z Gwiazdami
Warszawa Wawer

Filip Łobodziński. Iberysta i tłumacz z angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino. Laureat Nagrody Instytutu Cervantesa w Warszawie w 2005 roku za najlepszy przekład literacki z hiszpańskiego, nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za przekład w 2019 r.
Filip Łobodziński. Dziennikarz i prezenter w TVP, Polsat News, Trójka, Inforadio, „Non Stop”, „Rock’n’Roll”, „Machina”, „MAX”, „Przekrój”, „Newsweek”. Przez 8 lat współprowadził program telewizyjny „Xięgarnia”.
Filip Łobodziński. Muzyk i wokalista. Współzałożyciel Zespołu Repr­ezen­tacy­jneg­o spec­jali­zują­cego­ się w wykonywaniu przekładów piosenek Boba Dylana oraz poezji śpiewanej opartej na tekstach m.in. Lluísa Llacha i Georgesa Brassensa.
Filip Łobodziński. Aktor. Legenda. Janusz "Duduś" Fąferski z „Podróży za jeden uśmiech”, Julek Seratowicz w „Stawiam na Tolka Banana”, upiorny Antoś, syn Góreckich w „Poszukiwany, poszukiwana”.
Filip Łobodziński. Człowiek pióra. Współautor wielu publikacji, w tym "Sto płyt, które wstrząsnęły światem. Kronika czasów popkultury" ,"1989 – Year of Peaceful Revolutions – 2009 – Twenty Years After" ,"Zostały jeszcze pieśni... (Jacek Kaczmarski wobec tradycji)" ,"Zespół Reprezentacyjny. Mur, piosenki Lluísa Llach", "Dzieci w PRL-u". Tłumacz, w tym tłumacz komiksów.
Filip Łobodziński. Pisarz. Twórca autobiografii, ciekawej, trudnej, zaskakującej. Jak sam Autor.
Z Filipem Łobodzińskim o „Filipie Łobodzińskim?” będzie rozmawiał Filip Kekusz, dziennikarz Radia TOK FM, w którym między innymi prowadzi audycje „Poczytalni” i „Kultura w domu”.
Wydarzenie jest dostępne dla osób z niep­ełno­spra­wnoś­cią ruchową.
Wstęp wolny.
Projekt finansuje Dzielnica Wawer m.st. Warszawy.

fi.jpg

fi.jpg fi