Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Planeta 11
12.01.2015Zakręcone lata 60.
Olsztyn MBP

zakrecone.jpg

Olsztyńskie licealistki organizują w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” serię spotkań, podczas których wyemitowane zostaną filmy amerykańskie z lat 60.

Ekranizacje wyświetlane będą w Bibliotece Multimedialnej "Planeta 11" w Olsztynie.

Pierwsza z 5-ciu copiątkowych projekcji odbędzie się 16 stycznia 2015 roku.Projekt ten ma na celu przybliżenie mieszkańcom Olsztyna kina i kultury lat 60-tych.

Każdy event poprzedzał będzie wykład prowadzony przez osobę doświadczoną, filmoznawcę. Po seansach prelegenci, Pan Andrzej Wojnach, Pan Dawid Bednarski oraz młody, olsztyński youtuber Julian Płoski, poprowadzą z widzami dyskusję na tematy związane z daną ekranizacją.

Poczęstunek dla osób biorących udział w spotkaniach zapewni bar mleczny "Mleczarnia Jerozolimska".

W trakcie trwania projektu zostaną zorganizowane trzy tematyczne konkursy: plastyczny-"Malowanie o filmowym planie", na rozpoznanie tytułów filmów, oraz na napisanie recenzji o dowolnym filmie z lat 60. Nagrody zostały ufundowane przez: Kino Helios, Kino Konesera, Studio "FOTO Strzelec", Stajnię "U Franka", Restaurację "Gardenia", "Antykwariat", oraz GOK (Gietrzwałdzki Ośrodek Kultury).

Więcej informacji o bieżących wydarzeniach na oficjalnym fanpage`u projektu- www.facebook.com .

Harmonogram:

1. 16.01 pokaz filmu: "Śniadanie u Tiffany'ego"
    start: g. 16.30 powitanie gości, wykład (ok.20 min) rozpoczynający, film i dyskusja prowadzona przez Pana Andrzeja Wojnacha

2. 23.01 pokaz filmu: "West Side Story"
    start: 16.30 wykład (ok.10 min), film i dyskusja prowadzona przez Pana Andzrzeja Wojnacha

3. 30.01 pokaz filmu: "Noc Żywych Trupów"
    start: 15.00 wykład, film i dyskusja prowadzona przez młodego youtubera Juliana Płoskiego

4. 06.02 pokaz filmu: "Powiększenie"
    start: 15.00 wykład, film i dyskusja Pana Dawida Bednarskiego

5. 13.02 pokaz filmu: "Planeta małp"
    start 16.30 wykład, film i dyskusja prowadzona przez młodego youtubera Juliana Płoskiego

zakrecone.jpg zakrecone