Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

Kami – papier, shibai – sztuka czyli
Magiczne Kamishibai
teatr obrazkowy = teatr wyobraźni

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 lutego 2015 roku o godzinie 17.00 w Wypożyczalni dla Dzieci.
Kolejne spotkania będą odbywały się w pierwszy wtorek każdego miesiąca.

Chcesz zobaczyć magiczną skrzynkę, a w niej piękne bajki?
Przyjdź, nie pożałujesz!
Wspólnie odbędziemy podróż do krainy baśni. Na naszych spotkaniach możesz stworzyć nową bajkę, którą pokażemy w naszym teatrzyku.

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 9 lat.

Magiczny Teatrzyk Kamishibai to teatr obrazkowy, zwany także teatrem ilustracji. Technika opowiadania wywodzi się z Japonii. Wykorzystuje się w nim kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą kartonową skrzynkę. Ta forma opowiadania powstała w japońskich świątyniach buddyjskich. Mnisi używali jej przy snuciu opowieści. W późniejszych czasach handlowcy-gawędziarze używali kamishibai, by zachęcić dzieci do zakupu słodyczy. Jeździli oni rowerami od wioski do wioski, wożąc ze sobą mały drewniany teatr.

baner.jpg baner