19.12.2012LATARNICY POLSKI CYFROWEJ DZIĘKUJĄ BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dobiegła końca realizacja programu Polska Cyfrowa Równych Szans skierowanego do osób w wieku 50+ chcących praktycznie nauczyć się korzystania z komputera i Internetu. Przez trzy miesiące w kązdą środę odbywały się zajęcia w dwóch grupach, porannej i popołudniowej. Osoby biorące udział w zajęciach uczyły się podstaw pracy na komputerze i w Internecie. Dla większości z nich, było to pierwsze zetknięcie się z komputerem, więc uczyli się obsługi komputera, pracy w edytorze tekstu, pracy w programach graficznych, przenoszenia zdjęć z aparatu fotograficznego do komputera, przesyłania zdjęć pocztą internertową, a w Inernecie korzystania z wyszukiwarek, głównie Google, przeglądania portali informacyjnych, zakladania kont na portalach społecznościowych (Facebook, NK), zakładanie skrzynek pocztowych, instalacja Skypa czy GG, zakupy na Allegro i wielu innych użytecznych umiejętności.
W środę 19 grudnia w Bibliotece Miejskiej odbyło się uroczyste zakończenie zajęć i wręczenie dyplomów uczestnikom szkolenia.
Latarnicy Polski Cyfrowej Maria Mikołajczyk, Grzegorz Cendrowski i Zofia Wojciechowska bardzo dziękują Bibliotece Miejskiej w Mrągowie za życzliwość i pomoc, a przede wszystkim za udostępnienie pomieszczenia i komputerów do zajęć szkoleniowych.

MM

Latarnicy 2012.jpg