Biblioteka Miejska w Mrągowie
2015-2-4
04.02.2015WYSTAWA
Mrągowo BM

„Piszę dlatego, że żyję” - wystawa przygotowana została w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie z wyjątkowej okazji – przypadającej w 2014 r. dziesiątej edycji Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Wyjątkowe jest również to, że laureaci wszystkich edycji nagrody zgodzili się wziąć udział w wystawie i udostępnili fotografie oraz wypowiedzi. Fotografie, na których pokazują Wam – swoim czytelnikom, jacy są, i wypowiedzi, które kierują do Was. Dziesięć różnych osobowości, dziesięć różnych książek, które tworzą wyjątkowy kanon literacki regionu. Czy znacie najlepsze pozycje literackie regionu ostatnich 10 lat?

Wyjątkowe są również miejsca, w których możecie obcować z wystawą – biblioteki publiczne województwa warmińsko-mazurskiego, w których gości ekspozycja. To w nich na co dzień spotykacie się z literaturą i jej twórcami, również regionalnymi. Wystawa przygotowana została w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie, aby służyć wszystkim bibliotekom publicznym regionu oraz ich czytelnikom.
Opracowanie graficzne: Marcin Rudnicki ; Inicjatorka i opiekun wystawy: Joanna Burska
W Bibliotece Miejskiej w Mrągowie w ramach DKK gościliśmy na spotkaniach autorskich:
- 20.06.2009 Włodzimierza KOWALEWSKIEGO
- 17.06.2010 Kazimierza ORŁOSIA