20.12.2012BPMiG Końskie uzyskała dofinansowanie

BPMiG Końskie uzyskała dofinansowanie zadania "KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK" w ramach NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA w roku 2012ze środków finansowych Instytutu Książki

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie zdobyła w ogólnopolskim konkursie grantowym dotację w wysokości 20 000 zł. Wniosek koneckiej książnicy otrzymał dofinansowanie w programie dotacyjnym Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Dotacja została przeznaczona na zakup sprzętu komputerowego służącego do automatyzacji procesów bibliotecznych oraz rozwijania dostępności katalogów on-line na stronach internetowych. W programie nie był wymagany udział własny beneficjenta. Biblioteka złożyła swój wniosek do zadania Nr 2 - "Zakup sprzętu komputerowego wraz z urządzeniami peryferyjnymi i niezbędnym oprogramowaniem dla powiatowych bibliotek publicznych oraz gminnych bibliotek publicznych z gmin miejskich powyżej 15 tys. mieszkańców". W ramach uzyskanej dotacji zakupiono 7 stacjonarnych zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem antywirusowym oraz biurowym.

instytut_ksiazki.jpg

instytut_ksiazki.jpg instytut_ksiazki