Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie - Planeta 11
05.02.2015Dzień Bezpiecznego Internetu
Olsztyn MBP

dbi.png

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który odbędzie się 10 lutego 2015 roku Planeta 11 ma do zaoferowania następujące formy zajęć:
spotkanie z policjantem z Wydziału do Walki z Cybe­rprz­estę­pczo­ścią Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie;
lekcja biblioteczna dla klas gimnazjalnych - tematy do wyboru poniżej:
Stop Cyberprzemocy,
Dzień z życia,
Sztuka szukania,
W Sieci,
Przygody Fejsmena,
kursy e-learning:
„Znajomi-Nieznajomi.pl” – dla uczniów gimnazjum.

Zapisy na zajęcia i wszelkie inne pytania dotyczące Dnia Bezpiecznego Internetu prosimy kierować na adres e-mail: kasia.prejs@planeta11.pl.

dbi.png dbi
png, 146 KiB, 582x308