09.02.2015Nowości w katalogu on-line

Na początku 2015 r. w uruchomiono dodatkowe usługi dla użytkowników korzystających z zasobów informacyjnych mieleckiej biblioteki.

Nasz katalog to obecnie nie tylko wyszukiwarka informacji o zbiorach gromadzonych w sposób tradycyjny. Znaleźć tu można także publikacje elektroniczne.

Na początku roku „dodane” zostały zbiory z portalu Wolne Lektury, dzięki czemu czytelnik może wybrać (i pobrać) dokumenty, może więc czytelnik wybrać pomiędzy dostępem do książki tradycyjnie - w bibliotece, a pobraniem treści z portalu.

To jednak nie koniec.
Od kilku dni w katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK znalazło się też ponad 1000 e-booków, dostępnych na platformie naukowej IBUK Libra. Aby mieć dostęp do pełnego tekstu tych dokumentów, wystarczy w dowolnej filii bibliotecznej odebrać odpowiedni kod PIN.

wolne.png Więcej informacji dotyczących dostępu do Wolnych Lektur

ibuk.png Więcej informacji dotyczących dostępu do czytelnik IBUK Libra