Biblioteka Publiczna w Kórniku
ul. Poznańska 65
62-035 Kórnik
52.25245 17.08268
WYDARZENIE
2025-6-11
T18:00
30.05.2025Z kotem Fryderykiem rowerem przez Europę
[awatar]
Kórnik BP

KLUB PODRÓŻNIKA Z KÓRNIKA
Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Olą Mae pt. „Z kotem Fryderykiem rowerem przez Europę”. Kiedy? 11 czerwca 2025 (środa) godz. 18:00; Gdzie? Biblioteka Publiczna w Kórniku – Filia w Kórniku/Bninie, ul. Rynek 16 (wejście od ulicy Kościelnej).
OLA MAE to artystka z wieloma pasjami, która ukończyła studia fotograficzne na uczelni Columbia College Chicago w Stanach Zjednoczonych. Laureatka Nagrody Dziennikarzy oraz Publiczności na Festiwalu Kolosy.
W środku pandemii pracę w Londynie zamieniła na pełny etap na rowerze. Latem 2020 roku Ola wyruszyła w podróż po Europie z nadzieją, że dowie się czegoś o sobie i otaczającym ją świecie. Bez doświadczenia, treningu i choćby bladego pojęcia o tym, co może ją spotkać, na progu domu zostawiła zapłakaną mamę i podążyła za intuicją. W ciągu 13 miesięcy pokonała 15 tys. km, odwiedzając 12 europejskich krajów. Z południowych Włoch przywiozła najcenniejszą pamiątkę z wyprawy – kota Fryderyka, który towarzyszył jej podczas ostatniego miesiąca w podróży.
Za swoją opowieść, Ola Mae otrzymała nagrodę dziennikarzy i publiczności na Festiwalu Kolosy w Gdyni. Ola Mae popr..png


Ola Mae popr..png Ola Mae popr.
png, 4.6 MiB, 1587x2245
Komentarze

Brak komentarzy


Dodaj komentarz
Kórnik BP

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Dotacje na innowacje - Inwestujemy w Waszą przyszłość
foo
BESbswy