11.02.2015 IBUK LIBRA

Od 1 lutego 2015 roku Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku otrzymali bezpłatny dostęp do 1147 tytułów elektronicznych książek.

Co należy zrobić, by korzystać z wirtualnej biblioteki IBUK LIBRA na komputerze domowym:
1) Wejść na stronę libra.ibuk.pl

2) Jednorazowo zarejestrować się w serwisie IBUK LIBRA (zakładka „ZAREJESTRUJ SIĘ” w prawym górnym rogu strony) wpisując:
swój adres e-mail
hasło (wymyślone przez siebie, składające się z co najmniej 6 znaków)
powtórzone hasło
i zaakceptować regulamin.

3) Zalogować się do serwisu IBUK LIBRA przy pomocy adresu e-mail i podanego hasła (zakładka „ZALOGUJ SIĘ” w prawym górnym rogu).

4) Wybrać zakładkę (w lewym górnym rogu strony) „MOJE BIBLIOTEKI” - „DODAJ BIBLIOTEKĘ” i wpisać PIN (kod aktywacyjny) udostępniony przez bibliotekę.
Uwaga! PIN wydawany jest przez MBP w Przeworsku i aby go otrzymać należy:
wysłać e-mail na adres czytelnia@przeworsk.um.pov.pl z prośbą o udostępnienie PIN-u (przy zgłoszeniu prosimy podać swoje imię i nazwisko – wówczas e-mailem zwrotnym prześlemy PIN),
lub zwrócić się bezpośrednio do biblioteki publicznej z prośbą o wydanie kodu.

IBUK LIBRA pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również dzięki aplikacji myIBUK, na zaawansowaną pracę z e-książką.
Aplikacja myIBUK umożliwia m.in.:
- robienie notatek w książce,
- dodawanie zakładek,
- zaznaczanie fragmentów tekstu,
- tagowanie fragmentów i zakreślanie kolorami,
- wyszukiwanie w tekstach słów i fraz,
- dostęp do wirtualnej półki z książkami,
- eksport notatek - prześlij / udostępnij notatkę / zakładkę.

Serwis ibuk.pl to pierwsza i największa czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim. W serwisie ibuk.pl znajdziemy publikacje naukowe z zakresu humanistyki, nauk społecznych, ekonomicznych, matematyczno-przyrodniczych, prawnych, medycyny i informatyki. Do dyspozycji czytelników pozostają także leksykony, słowniki oraz publikacje w języku angielskim i niemieckim.