16.02.2015Wygrzebane z szuflady

apel.jpg

Drodzy mieszkańcy, czytelnicy, użytkownicy i sympatycy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie!

Z Państwa pomocą pragniemy przystąpić do realizacji projektu Wygrzebane z szuflady, którego celem jest wzrost zainteresowania społeczności lokalnej przeszłością Olsztyna, upowszechnienie wiedzy o jego historii i dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie więzi międ­zypo­kole­niow­ej poprzez zebranie dokumentacji fotograficznej Olsztyna w formie albumu w wersji internetowej.

Czego oczekujemy? Pragniemy, aby Państwo podzielili się z nami swoimi prywatnymi zbiorami, materiałami oraz wspomnieniami ukazującymi dawny Olsztyn. Chcemy zebrać jak najwięcej starych zdjęć i wspomnień o Olsztynie, które do tej pory nie zaistniały w przestrzeni publicznej, a które mogą być cennym źródłem wiedzy o mieście i jego mieszkańcach.

Zdjęcia będziemy na bieżąco skanować i zostaną one zaraz Państwu zwrócone.

Dokąd należy dostarczać zdjęcia? Zdjęcia można przynosić osobiście do filii MBP - MultiCentrum przy ul. Limanowskiego 8 lub przysyłać elektronicznie w formie skanów na adres: info@multicentrum.net. W tytule wiadomości mailowej prosimy wpisywać APEL lub Wygrzebane z szuflady

Prosimy, w miarę możliwości, o umieszczanie na nich informacji co przedstawiają, z jakiego okresu pochodzą i kto jest ich właścicielem/autorem.

Chętnie też osobiście porozmawiamy z autorami czy właścicielami zdjęć.

Czas realizacji - na zdjęcia czekamy do końca 2015r.

Opracowany album będzie dostępny na początku przyszłego roku na stronie internetowej www.multicentrum.net, natomiast każdy, kto dostarczy nam zdjęcie otrzyma elektroniczną wersję albumu nagraną na płycie DVD.

Również w przyszłym roku zorganizujemy spotkanie z wszystkimi uczestnikami projektu, na którym będą mogli podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat starego i tego nowego, nieustannie zmieniającego się Olsztyna.

Dostarczenie zdjęć jest jednoznaczne ze zgodą na ich publikowanie i umieszczenie danych osobowych w albumie Powrót do przeszłości Olsztyna.

apel.jpg apel