Rodzaj wydarzenia

dla dzieci

Waksmund
2015-2-17
04.03.2015"Ferie z książką i nie tylko..." w Gminnej Bibliotece w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie
Nowy Targ GBP

Podczas tegorocznych ferii można było zabawić się w kalambury, w tabu, zagrać w gry planszowe, gry towarzyskie, wspólnie oglądnąć film, pograć w tenisa i w bilard, wziąć udział w rozgrywkach tenisa stołowego i bilarda . Ponadto można było pobawić się w teatr z własnoręcznie wykonaną kukiełką.
Nie lada atrakcją dla uczestników było spotkanie z Panem Krzysztofem Petkiem, autorem książek dla młodzieży, który opowiedział o swoich podróżach i wyprawach oraz warsztaty plastyczne z Panią Marią Wnęk. Na warsztatach uczestnicy zapoznali się z techniką decoupage oraz malowania martwej natury farbami akrylowymi. Każdy biorący udział w zajęciach mógł cieszyć się własnoręcznie ozdobionym małym świecznikiem w postaci serduszka oraz namalowanym przez siebie obrazkiem. Każde spotkanie rozpoczynało się od głośnego czytania fragmentu książki „Klub latających ciotek”.
Podczas tych zimowych dni biblioteka i świetlica stały się miejscem, w którym można było ciekawie i twórczo spędzić wolny czas. Wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie zajęć oraz uczestnikom serdecznie dziękujemy.

"Ferie w Bibliotece" odbywały się również w niektórych filiach Gminnej Biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Pyzówce wraz z Świetlicą i Stowarzyszeniem "Czas na Pyzówkę" przygotowały szereg zajęć dla dzieci i młodzieży, m.in: konkurs plastyczny, zajęcia kulinarne, zabawy na śniegu, zajęcia literackie, poligraficzne.

W Bibliotekach Publicznych w Ostrowsku i Harklowej odbywały się zajęcia kulinarne i plastyczne. Można było obejrzeć film, zagrać w gry planszowe i w kalambury.

W Bibliotece Publicznej w Lasku, pod hasłem "Biblioteka w ferie i na co dzień", odbywały się zajęcia literackie, plastyczne oraz na świeżym powietrzu.

W Bibliotece Publicznej w Nowej Białej uczestnicy mieli możliwość obejrzenia ciekawego filmu historycznego, wzięli udział w lekcji bibliotecznej na temat bezpieczeństwa w sieci, w zajęciach plastycznych oraz głośnym czytaniu baśni.

W Bibliotece Publicznej w Rogoźniku podczas ferii odbył się konkurs „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”. Uczestnicy mogli również wziąć udział w zajęciach plastycznych i literackich.

W Bibliotece Publicznej w Ludźmierzu odbywała się zabawa z książką, kalambury, zgadywanki, rebusy, gry planszowe.

W Bibliotece Publicznej w Krauszowie miała miejsce zabawa na śniegu, także gry i zabawy z książką.

IMG_0096.jpg IMG_0096
2015 ferie Ostrowsko.jpg 2015 ferie Ostrowsko