Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

GŁOŚNE CZYTANIE „HOBBITA”
25 marca 2015 r. (środa), godz. 10.00
I piętro MBP

Jak długo uda nam się czytać „Hobbita” na głos?
To zależy jedynie od nas!
Wyrusz w niezwykłą podróż z Bilbo Bagginsem!
25 marca to w kalendarium Śródziemia dzień upadku Saurona, koniec Trzeciej, a początek Czwartej Ery – nowe życie, nowa nadzieja, spokój, stabilizacja, szczęście. W 2003 roku The Tolkien Society uznało tę datę za Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Jego celem jest zaproszenie do odkrycia jedynego w swoim rodzaju, barwnego świata przedstawionego w powieściach J.R.R. Tolkiena.

My 25 marca będziemy w Miejskiej Bibliotece Publicznej głośno czytać „Hobbita” od samego rana! Dlaczego? Bo Bilbo potrzebuje naszych głosów, żeby mógł spokojnie wrócić do Shire! W tym dniu przeczytać na głos fragment „Hobbita” będzie mógł każdy i nie skończy, dopóki nie podmieni go ktoś inny. Ustawmy się w kolejce i przeczytajmy „Hobbita” do końca.

Jeżeli macie w swoich szafach stroje elfów, krasnoludów czy hobbitów, załóżcie je! Niech biblioteka na ten jeden dzień stanie się Śródziemiem!

Hobbit-baner.jpg Hobbit-baner